getimg_ai_img-unql4zVchmOHEjWJ7I0FJ

Jak mieć więcej za tyle samo?

 Czyli magia żeliwa wermikularnego                                                                                                           

Na samym początku warto wyjaśnić czym jest żeliwo wermikularne, jest to materiał opracowany przez firmę Kawmet we ścisłej współpracy z Politechniką Rzeszowską, który jest chemiczną i strukturalną modyfikacją znanego nam tradycyjnego żeliwa.

Wiedząc już mniej więcej czyj jest warto się zastanowić co ono oznacza. Jest to materiał, który pociąga za sobą wiele pozytywnych aspektów głownie:

  • Ekologiczne
  • Ekonomiczne

Co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

Cechą tego materiału jest zwiększona przewodniość cieplna co sprawia że wkłady kominkowe mają skrócony czas nagrzewania pomieszczenia, według producenta o ok. 30%.

Zwiększenie mocy przekłada się w oczywisty sposób na ekologiczny aspekt wkładów kominkowych wykonanych z tego materiału. Zwiększone oddawanie ciepła przekłada się na zwiększenie mocy przy zachowaniu innych parametrów jak wymiar czy potrzebne paliwo a zwiększona moc przy tej samej ilości paliwa to nic innego jak zaleta ekonomiczna.

Warto również zaznaczyć że w skutek tego mamy również niezwykle istotny w dzisiejszych czasach wzrost ekologiczności takiego źródła ciepła. Mniejsze zużycie drewna to mniejsza emisja dwutlenku węgla i substancji smolistych, ok. 30% według producenta, taka wartość zdecydowanie przekłada się na jakość powietrza w naszej okolicy.

Ale czy to wszystko co mają do zaoferowania produkty z tego materiału?

Otóż jest jeszcze jeden aspekt, która może zachęcić każdego do pochylenia się nad nim. Jest to zwiększona wytrzymałość i żywotność takiego urządzenia. Badania przeprowadzone przez producenta pokazują że materiał ma większą wytrzymałość na rozciąganie, większą odporność na obciążenia czy zmęczenie materiału niż produkty wykonane z tradycyjnego żeliwa szarego.

Autor Artykułu: M. Kaniewski

Polecamy zapoznać się z kanałem Kwmet na youtube gdzie prezentują swoje produkty:

https://www.youtube.com/channel/UCo-01Legv75kOWIfb7GqF5Q

Jeżeli są Państwo zainteresowani produktami z tego materiału zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta Kawmet na w naszym sklepie.

Udostępnij:
Proponowane produkty firmy Kawmet